WorldCat Identities

Basha, Nermin

Overview
Works: 2 works in 5 publications in 2 languages and 7 library holdings
Genres: Bibliography‡vCatalogs  Catalogs 
Classifications: DR910, 016.94965
Publication Timeline
.
Most widely held works by Nermin Basha
Vepra të autorëve dhe studiuesve Italianë për Shqipërinë dhe Shqiptarët : (Shek. XV-XX) : katalog = Opere di autori e studiosi italiani sull'Albania e gli Albanesi by Biblioteka Kombëtare (Albania)( Book )

4 editions published between 1995 and 1999 in Albanian and Italian and held by 6 WorldCat member libraries worldwide

Vepra te autoreve dhe studiuesve italiane per Shqiperine dhe Shqiptaret / Biblioteka Kombetare : (shek. XV - XX) : katalog by Aferdita Sharrexhi( Book )

1 edition published in 1995 in Albanian and held by 1 WorldCat member library worldwide

 
Audience Level
0
Audience Level
1
  Kids General Special  
Audience level: 0.96 (from 0.95 for Vepra te a ... to 0.96 for Vepra të ...)

Languages