skip to content
Edukata dhe arsimi në trafik : për klasën V dhe VI të shkollës fillore Preview this item
ClosePreview this item

Edukata dhe arsimi në trafik : për klasën V dhe VI të shkollës fillore

Author: Ljubomir M Čimburović; Meduna A Çimburoviq; Ismail Gashi; Veli Gërvalla
Publisher: Prishtinë : Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore i Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës, 1989
Edition/Format:   Print book : Albanian : Botimi 2 i plotësuar
Rating:

(not yet rated) 0 with reviews - Be the first.

Subjects
More like this

 

Find a copy in the library

&AllPage.SpinnerRetrieving; Finding libraries that hold this item...

Details

Genre/Form: tekst për shkolla fillore
Named Person: Lubomir M Çimburoviq; Ismail Gashi; Veli Gërvalla
Document Type: Book
All Authors / Contributors: Ljubomir M Čimburović; Meduna A Çimburoviq; Ismail Gashi; Veli Gërvalla
OCLC Number: 438757391
Notes: [Titulli i origjinalit:Saobraćajna vaspitanje i obrazovanje:za V i VI razred osnovne škole].
Tirazhi 25.000.
Description: 65 fq. : ilustr. me ngjyra ; 28 cm.
Responsibility: Lubomir M. Çimburoviq,Meduna A. Çimburoviq ; [përkthyes Ismail Gashi;kopertinën dhe ilustrimet i punoi Veli Gërvalla].

Reviews

User-contributed reviews
Retrieving GoodReads reviews...
Retrieving DOGObooks reviews...

Tags

Be the first.
Confirm this request

You may have already requested this item. Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway.

Linked Data


Primary Entity

<http://www.worldcat.org/oclc/438757391> # Edukata dhe arsimi në trafik : për klasën V dhe VI të shkollës fillore
    a schema:CreativeWork, schema:Book ;
   library:oclcnum "438757391" ;
   library:placeOfPublication <http://id.loc.gov/vocabulary/countries/yu> ;
   library:placeOfPublication <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Place/prishtine> ; # Prishtinë
   schema:about <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Thing/kultura_e_trafikut> ; # Kultura e trafikut
   schema:about <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Person/gashi_ismail> ; # Ismail Gashi
   schema:about <http://viaf.org/viaf/305498649> ; # Veli Gërvalla
   schema:about <http://viaf.org/viaf/305580564> ; # Lubomir M. Çimburoviq
   schema:about <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Topic/edukata_dhe_arsimimi_ne_trafik> ; # Edukata dhe arsimimi në trafik
   schema:bookEdition "Botimi 2 i plotësuar." ;
   schema:bookFormat bgn:PrintBook ;
   schema:contributor <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Person/gashi_ismail> ; # Ismail Gashi
   schema:contributor <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Person/cimburoviq_meduna_a> ; # Meduna A. Çimburoviq
   schema:creator <http://viaf.org/viaf/305580564> ; # Lubomir M. Çimburoviq
   schema:datePublished "1989" ;
   schema:exampleOfWork <http://worldcat.org/entity/work/id/1840227437> ;
   schema:illustrator <http://viaf.org/viaf/305498649> ; # Veli Gërvalla
   schema:inLanguage "sq" ;
   schema:name "Edukata dhe arsimi në trafik : për klasën V dhe VI të shkollës fillore" ;
   schema:productID "438757391" ;
   schema:publication <http://www.worldcat.org/title/-/oclc/438757391#PublicationEvent/prishtine_enti_i_teksteve_dhe_i_mjeteve_mesimore_i_krahines_socialiste_autonome_te_kosoves_1989_prishtine_rilindja> ;
   schema:publisher <http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Agent/enti_i_teksteve_dhe_i_mjeteve_mesimore_i_krahines_socialiste_autonome_te_kosoves> ; # Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore i Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës
   wdrs:describedby <http://www.worldcat.org/title/-/oclc/438757391> ;
    .


Related Entities

<http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Agent/enti_i_teksteve_dhe_i_mjeteve_mesimore_i_krahines_socialiste_autonome_te_kosoves> # Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore i Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës
    a bgn:Agent ;
   schema:name "Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore i Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës" ;
    .

<http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Person/cimburoviq_meduna_a> # Meduna A. Çimburoviq
    a schema:Person ;
   schema:familyName "Çimburoviq" ;
   schema:givenName "Meduna A." ;
   schema:name "Meduna A. Çimburoviq" ;
    .

<http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Person/gashi_ismail> # Ismail Gashi
    a schema:Person ;
   schema:familyName "Gashi" ;
   schema:givenName "Ismail" ;
   schema:givenName "Gashi, Ismail" ;
   schema:name "Ismail Gashi" ;
    .

<http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Thing/kultura_e_trafikut> # Kultura e trafikut
    a schema:Thing ;
   schema:name "Kultura e trafikut" ;
    .

<http://experiment.worldcat.org/entity/work/data/1840227437#Topic/edukata_dhe_arsimimi_ne_trafik> # Edukata dhe arsimimi në trafik
    a schema:Intangible ;
   schema:name "Edukata dhe arsimimi në trafik" ;
    .

<http://viaf.org/viaf/305498649> # Veli Gërvalla
    a schema:Person ;
   schema:familyName "Gërvalla" ;
   schema:givenName "Veli" ;
   schema:givenName "Gërvalla, Veli" ;
   schema:name "Veli Gërvalla" ;
    .

<http://viaf.org/viaf/305580564> # Lubomir M. Çimburoviq
    a schema:Person ;
   schema:familyName "Čimburović" ;
   schema:givenName "Çimburoviq Lubomir M." ;
   schema:givenName "Ljubomir M." ;
   schema:name "Lubomir M. Çimburoviq" ;
   schema:name "Ljubomir M. Čimburović" ;
    .


Content-negotiable representations

Close Window

Please sign in to WorldCat 

Don't have an account? You can easily create a free account.